Сьогодні відбулася стратегічна зустріч, присвячена будівництву доріг. «Зшити України: безпека, будівництво, фінансування», на якій був присутній керівник компанії «RDS» Юрій Шумахер.

В зустрічі взяли участь: Президент України Володимир Зеленський, Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, Глава державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков, керівники облдержадміністрацій, Антимонопольного комітету України, керівники служб автомобільних доріг України, представники бізнесу.
Президент розповів про плани на 2020 рік. Це оновлення 4000 км доріг державного значення. На це передбачено виділити рекордне фінансування за всю історію України: більше 85 млрд. гривень. З яких 31млрд. гривень з Державного дорожнього фонду, понад 19 млрд. гривень, залучені у банків, під державні гарантії, а також частина коштів, які отримає держава від НАК «Нафтогаз» за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування

Також мета цього року - побудувати понад 2,5 тис км доріг місцевого значення. На це виділено 22,2 млрд гривень. А це на 70% більше, ніж було витрачено в 2019 році.
Президент зазначив, що ямковий ремонт повинен піти в минуле. Зараз мова йде про будівництво та капітальний ремонт доріг - ці види робіт складуть 80% від загального обсягу, запланованого на 2020 рік.
Посилити систему габаритно-вагового контролю. Впровадити систему WIM- зважування в русі на всіх дорогах України.
Також Президент підняв питання, про так званих, «тендерних тролів», які блокують тендера. Він звернувся до Антимонопольного комітету з проханням розробити програму, яка допоможе виявляти такі компанії.
Володимир Зеленський запропонував зруйнувати міф про те, що Україна і дороги - це несумісні речі.

Прем'єр-міністр зазначив, що вже 1 березня 2020 стартує масштабний державний проект - «Велике будівництво», а це означає, що саме 1 березня почнеться масштабне будівництво доріг по всій Україні.

Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування

Владислав Криклій розповів про плани з облаштування 25 пунктів вагового контролю WIM. Їх планують встановити на дорогах державного значення, в основному біля портів і на мостах через Дніпро.
І ще один пріоритетний питання - перезавантаження Укртрансбезопасності, запуск автоматичної відеофіксації на дорогах.
І комплекс заходів по збільшенню безпеки на дорогах. У цьому році передбачено виділити 1,5 млрд. Гривень з Дорожнього фонду на будівництво інфраструктури безпеки. Стратегічне завдання - скоротити аварійність на дорогах на 30%.

Олександр Кубраков розповів, як саме «Укравтодор» буде досягати мети, поставленої Урядом і державою: «На старті логіка наших дій проста: підтвердження фінансування, оголошення тендерів, авансові платежі підрядникам і початок робіт. Зараз ми усуваємо зайвий бюрократизм в ціноутворенні, залучаємо до роботи міжнародних експертів з оцінки якості та узгоджуємо з Антимонопольним комітетом ».

 

Компанія «RDS» готова до старту нового дорожньо-будівельного сезону.